Beslenme Ürünleri

Beslenme Ürünleri

Tıbbi koşullar yeterince beslenmenizi önlediğinde, Baxter sağlığınızı yeniden kazanmanıza yardımcı olmak için hayat kurtarıcı klinik beslenme seçenekleri sunar. 

Malnütrisyon, hassas sağlık koşullarına sahip kişiler için; preterm olan 10 yenidoğandan 1 tanesi için; yiyecek tüketme yeteneğini kaybeden kemoterapi hastaları için; büyük ameliyat geçirmiş hastalar için ve kronik hastalığı olan hastalar için ciddi bir sorun olabilir.

Sağlığınızı tekrar kazanmak ve korumak için gerekli besinleri almak, normal tüketimle veya hatta tüple beslenme solüsyonları ile çoğu zaman zor veya imkansız olabilir. Bu nedenle,  1940'larda parenteral (intravenöz) nütrisyon (parenteral nutrition PN) solüsyonlarında öncülük ettik; dünyadaki hastalar için yenilikçi ve erişilebilir ürünler ve hizmetler yoluyla klinik beslenme lideri olduk.

Hastaların sağlığını ve gücünü yeniden kazanmalarına yardımcı olmak amacıyla, gerekli besinleri güvenli ve etkili bir şekilde aldıklarından emin olmak için doktorlar, hemşireler ve klinik beslenme uzmanları ile birlikte çalışıyoruz. 

 Home parenteral nutrition (HPN) patient Jana Daigle

Benim normalim herkesin normali gibi görünmüyor… Günlük olarak bir sırt çantasında aldığım tedavimi, beslenmemi taşıyordum, ki bu da beni mobil olmaya devam etmemi sağlıyor.

"Baxter'ın şahsen benim üzerimdeki etkisi, ürünlerini yenilik ve güvenliğe odaklanacak şekilde yapmalarıdır; beni desteklediklerini düşünmek ve bunu kendi başıma yapmıyor olmam güven verici."

Jana, Evde Parenteral Nütrisyon Tüketicisi

Jana, Evde Parenteral Nütrisyon Tüketicisi

Image of woman smiling

Evde Parenteral Nütrisyon

Yutma zorluğu, motilite bozukluğu, iltihaplı bağırsak hastalıkları, bağırsak tıkanıklığı veya kısaltılmış bağırsak gibi sindirim sistemini etkileyen kronik hastalıklar, normal beslenmenin yerini almak veya takviye etmek üzere günlük klinik beslenme tedavisini gerektirebilir. Evde parenteral nütrisyon (home parenteral nutrition, HPN) 1970’lerin başında pazara sürüldü ve bugün dünya çapında yaygın bir tedavi seçeneğidir.  Evde parenteral nütrisyon alan hastalar, evlerinin rahatlığında, kendi özel reçetelerini desteklemek için portföyümüzün genişliğinden yararlanarak ihtiyaç duydukları besinleri alabilir.   

Küresel Beslenme Ürünlerini Geliştirmek

Eri̇şim

YBÜ ve hastanede, bakımevlerinde, kliniklerde ve evlerde de dahil olmak üzere farklı sağlık hizmeti ortamlarında kullanılmak üzere tasarlanmış yenilikçi ve erişilebilir ürünler ve hizmetler sunuyoruz.

Kalite

Ürün portföyümüz, bir klinik beslenme rejiminin iyi dengelenmiş formülasyonlarını oluşturmak için gerekli olan temel bileşenlerin birçoğunu içerir; protein, karbonhidratlar, lipitler, elektrolitler, iz elementler ve vitaminler.

Güvenlik

Kullanıma hazır formülasyonlarımız, en yüksek güvenlik standartlarına göre üretilmiştir ve özel reçeteler öncü eczane teknolojimiz kullanılarak tutarlı kalite ve güvenlik ile hazırlanabilir.

Yüzde 23

oranında ABD’de malnütrisyonu olan hastalar taburcu olduktan sonraki otuz gün içinde yeniden hastaneye kaldırıldı1

2 milyon

kadar Amerika Birleşik Devletleri’nde hastanede kalışlar malnütrisyon içermektedir2

2 kat daha uzun

malnütrisyon kaynaklı olabilen Amerika Birleşik Devletleri’nde hastanede kalışlar2