Kariyer Gelişimi

Kariyer Gelişimi

Kariyer büyümesine yaklaşımımız.

Kariyer büyümesine yaklaşımımızı, mesleki gelişimin iş deneyimleri, ilişkiler ve eğitimin bir bileşimi ile oluştuğunu ve çalışanlar ile yöneticileri arasında paylaşılan bir sorumluluk olduğunu vurgulayan şirket gelişim felsefesine dayandırıyoruz.

Gelişim yöntemimiz büyük liderler oluşturmaya odaklanmıştır – Kendine Liderlik Yapmaktan, Ekiplere Liderlik Yapmak, Liderlere Liderlik Yapmaya kadar…

Deneyim - Büyüme - Performans

Baxter’da Kariyer Gelişimi

Shanghai Employees in a meeting

Gelişim Felsefemiz

Kariyer gelişim felsefemiz, çalışanların birincil gelişme yolunun iş deneyimleri aracılığıyla olduğunun altını çizer. Geri bildirim, mentorluk ve ilişki kurma, gelişme için önemlidir ve güçlü performans ve gelişim kültürümüze sürekli geri bildirimi yerleştirdik. Baxter’ın Gelişim Temelleri, Yönetim Temelleri, Liderlik Temelleri müfredatı ve diğer ilgili teklifler ve programlar aracılığıyla çalışanlarımız için örgün eğitim ve karma öğrenim fırsatları da mevcuttur.

Employees working

Performans ve Kariyer Gelişimi

Performans ve gelişim yaklaşımımızı, çalışanların, yöneticileri ile, geri bildirim ve gelişmeye özel aylık Kontrollerin olması beklentisini belirleyen A.C.E. (Align.Check-In.Execute) ile ilkesi yönlendirir. Çalışanlar ve yöneticiler için A.C.E. Kontrollerini en üst düzeye çıkarmaları ve Baxter’da iyileştirilmiş performans ve gelişimi yönlendirme konusunda çok çeşitli kaynaklar mevcuttur. Çalışanlar, MyCareer@Baxter portalı aracılığıyla gelişim ve planlama araçlarının yanı sıra performans beklentileri ve hedefleri, Baxter bünyesindeki eğitim fırsatları ve işler hakkında kapsamlı bilgilere erişim sağlayabilir.

Employees Meeting

Kariyer Gelişim Araçları & Programları

Çalışanların kendi güçlü yönlerini ve gelişim ihtiyaçlarını, kariyer ilgi alanlarını ve kişisel motivasyonlarını değerlendirmelerine ve kariyer açıklarını kapatmalarına yardımcı olmak amacıyla tasarlanmış çeşitli kariyer geliştirme araçları ve kaynakları sunuyoruz. Baxter’ın Liderlik Yeterlilikleri, çalışanların gelişim çabalarını odakladığı bir çapa işlevi görür ve çalışanların gelişim ihtiyaçları için özel eylemleri tanımlamasına yardımcı olacak ayrıntılı geliştirme kılavuzları sunuyoruz. Çalışanlar sürekli olarak bu kaynakları kullanma ve bu kaynaklara başvurma konusunda teşvik edilir.

Karma, Çevrimiçi & Sınıf İçi Öğrenme ve Eğitim

Gelişim Temelleri modüllerimiz, her düzeyden çalışanlara sunulur ve mesleki ve liderlik temeli oluşturmaya yardımcı olacak kursları içerir. Tüm çalışanlar, ayrıca birden fazla dilde kurslar sunan küresel öğrenme yönetim sistemimize de erişm sağlayabilir. Sistem, mesleki gelişim, yönetim ve liderlik gibi yumuşak becerilerin yanı sıra kaliteye odaklanmamız, Baxter süreç ve sistemleri, şirket ürünleri, PC becerileri, çevre, sağlık ve güvenlik, farmakovijilans, iş zekâsı ve finansal zeka, proje yönetimi ve daha birçoğu gibi teknik konulardaki e-öğrenme ve mikro öğrenmeleri içermektedir.

Yönetim ve Liderlik Gelişimi

Yönetim Temellerimiz aracılığıyla, yöneticiler ve süpervizörler, yönetim, kariyer ve gelişim planlamasının yanı sıra koçluk ve geri bildirim gibi çeşitli alanlarda ek eğitim ve gelişim alır.  Ayrıca, deneyimli yöneticiler ve yönetim kurulu üyeleri, iş zekâsı, daha geniş iş ve organizasyonel liderlik ve başkalarını motive etme ve geliştirme gibi becerileri hedefleyen geliştirme araç ve programlarını içeren Liderlik Temelleri’ne erişim sağlayabilir.

Ekip Etkililiği

Yüksek performans gösteren ekipler oluşturmak Baxter'ın çalışmak için harika bir yer olması açısından çok önemlidir. Baxter, ekipleri şirket genelinde, organizasyonun her düzeyinde etkinleştirmek için aşağıdakileri içeren yüksek performanslı bir ekip çerçevesi geliştirmiştir:

  • Liderlik ekiplerine yönelik olarak ekip ve lider beklentilerini yeniden ayarlamak, ekip ilişkilerini daha da güçlendirmek ve güven oluşturmak için tasarlanmış bir günlük bir oturum olan Yüksek Performanslı Ekip (High Performing Team, HPT) Yolculuğu oturumları
  • İnsan Kaynakları tarafından kolaylaştırılan ekip gelişim etkinlikleri
  • Liderlerin ek destek almadan kolaylaştırabilecekleri ekip gelişim etkinlikleri

Tüm yöneticiler, insan yönetici kaynakları için dâhili çevrimiçi bir portal olan MyTeam@Baxter portalına erişebilir