Sınırsız Bir Dünyada Daha Çok Hastaya Ulaşma

Dün, Cardinal Health Yönetim Kurulu Başkanı George Barrett ve Milken Enstitüsü Başkanı Michael Milken ile birlikte "Sınırsız Dünya" paneline katıldığım Fortune yıllık Beyin Fırtınası Sağlık konferansında Baxter'ı temsil etme ayrıcalığına sahip oldum.

Tıpkı günümüzde bağlı olduğumuz diğer sektörler ve teknolojiler gibi, sağlık hizmeti de küreselleşmeden derinden etkilenmiştir... bazen daha iyi, bazen de değil. Küreselleşme, dünya çapında kaliteli hasta bakımına yönelik farkındalığı, uzmanlığı ve erişimin gelişmesine kesinlikle yardım etti. Aynı zamanda, salgınların hızla yayılması ve gelişmekte olan ülkelerde diğer kronik hastalıkların yanı sıra obezite, diyabet ve kronik böbrek hastalığının artan yaygınlığı gibi yeni zorluklar doğurdu.

Daha standartlaştırılmış klinik çalışmaların tasarlanmasından, Ar&Ge ve tedarik zincirindeki yeni işletme paradigmalarına kadar, küreselleşmenin sağlık hizmeti sektörü ve daha geniş ekosistem üzerindeki faydalarından yararlanabileceğimiz birçok yol var. Panelimizin vurguladığı gibi, sektör, düzenleyiciler ve dünya çapındaki bakım sağlayıcıların bir araya gelip bu potansiyeli benimsemesi esas meseledir.

Baxter bir fark yaratmak için iyi konumlandırılmıştır. Dünya çapında 47.000 çalışanımız, hayat kurtarma ve sürdürme misyonumuz ve 100'den fazla ülkede hastalara hizmet veren ürünlerimizle, küresel olarak ilham alan yeniliği sürekli olarak kaliteyi ve sağlık hizmetlerinin etkisini genişletecek şekilde kullanmaya kararlıyız.

—Joe Almeida, Yönetim Kurulu Başkanı ve İcra Kurulu Başkanı (CEO)